Kā atvērt edoc saturu ar vienu klikšķi

Parastā veidā ir diezgan daudz jāklikšķinās, lai atvērtu parakstītu dokumentu edoc formātā. Piedāvāju variantu, kas ļauj ar vienu klikšķi atvērt parakstītā dokumenta saturu. Tas noderēs tiem, kam nav svarīgs paraksts, kam vajag tikai un vienīgi saturu, un ātri.

Lietošana. Velk un nomet edoc failu uz bat faila vai saīsnes uz to un uzreiz atveras visi faili, kas iekļauti edoc failā. Parasti tur ir viens fails - worda dokuments, pdf u.tml. To tad arī uzreiz ieraugām uz ekrāna.

Tehniski šis darbojas pēc parastās shēmas - atzipo edoc un atver iekļauto dokumentu. Noformēts kā vairākas komandas bat failā. Teksts (iekavās šeit pierakstīti komentāri, kas komandrindā, protams, nestrādās):
del /f /q EDoc\Documents\* (Izdzēš iepriekš atarhivētus dokumentus - šajā brīdī tie vairs nav interesanti, un arī uzkrāt nevajag.)
unzip.exe -o %1 (Atspiež edoc kā zip arhīvu.)
dir /b EDoc\Documents\ > l.txt (Failā l.txt ieraksta dokumentu failu nosaukumus, kas atrodas mapē EDoc\Documents.)
FOR /F %%f IN (l.txt) DO start EDoc\Documents\%%f (Katru atrasto failu startē - Windows pats izdomā, ar kādu programmu tos atvērt.)

2015. gadā ir mainīta edoc faila struktūra. Komandrindas fails ir pārrakstīts, lai darbotos pa jaunam, bet pēc iepriekš aprakstītajiem principiem.
rd %temp%\atedokotie\ /q /s (Izmetam iepriekš skatītus failus.)
unzip.exe -o -d %temp%\atedokotie %1 -x mimetype (Atarhivējam temp mapē, izslēdzam failu, jo traucē.)
rd %temp%\atedokotie\META-INF /q /s (Izmetam šo, jo traucē.)
md %temp%\atedokotie1 (Nākamā komanda nemāk uztaisīt direktoriju.)
dir %temp%\atedokotie\ /b /s > %temp%\atedokotie1\l.txt (Taisām direktorijas listingu failā, jo for /r ar absolūtu ceļu nestrādā.)
FOR /f "delims=" %%f IN (%temp%\atedokotie1\l.txt) DO start "" "%%f" (Start komandai vajag pēdiņas, lai atvērtu failus ar tukšumiem nosaukumā.)

Tā kā Mozilla ģimenes pārlūki neatbalsta bat failus kā palīgprogrammas, nācās no tā uztaisīt exe. Nākamais solis ir iemācīt Firefox izmantot šo exe parakstīto dokumentu atvēršanai. Oficiāli tas nav iespējams. Taču neiespējamais ir izdarāms, palabojot mimetypes.rdf, kas meklējams lietotāja profilā.

Tādējādi lietotājs patiešām ar vienu klikšķi tūlīt ierauga edoc saturu.

Atzipotājs, rdf fails un komandrindas fails. Vispirms izpētiet to un apzinieties iespējamos tā palaišanas riskus! Varbūt Jums ir labāka ideja, kā izdarīt to pašu.

 

© Kārlis Šulcs
Jaunākie labojumi 28.10.2015.