Rokraksta analīze

 Sākums | Par analīzi | Panākumi | Apmācība | Resursi | Kontakti | Atsauksmes

Apsveikumi svētkos

Tuvojas svētki. Kā mēs tos sagaidīsim? Kā apsveiksim viens otru?

Mūsdienu tehnoloģiju pasaulē ir tik pierasts sūtīt īsziņas un e-pastu. Tas ir tik ātri un vienkārši! Tai pat laikā pielikto pūļu trūkums rada zināmu prastumu tekstā, ja pie tā īpaši nepiedomā. Mēs visi labi zinām, ka teksta ziņojumos mēs varam nosūtīt tikai domas loģisko garoziņu. Dziļie komunikācijas līmeņi saņēmējam paliek noslēpumā. Rezultātā īsziņas un e-pasta apsveikums sanāk tāds virspusējs. Gluži vai jāsaka – ķeksītim…

Cik cilvēku mēs katrs pazīstam pietiekami labi, lai varētu nosūtīt lēnā gliemežpasta vēstuli? Cik daudz ir to draugu, kuru dēļ uzņemsimies aiziet uz grāmatnīcu, izvēlēsimies kartiņu, sameklēsim aploksni un marku, ar savu roku uzrakstīsim apsveikumu un vēstuli iemetīsim pasta kastē? Cik daudz darba prasa mīļš, personisks apsveikums! Jo vairāk darba tajā ieliekam, jo patīkamāks tas ir draugam.

Gliemežpasta sūtījums ietver sevī ļoti daudz informācijas. Sākot jau ar attēlu uz kartiņas, krāsu gammu, stūraino un apaļo līniju attiecību. Mākslinieka skaisti izzīmētie apsveikuma vārdi runā ļoti daudz. Te der atcerēties, ka mākslinieciskie vijumi te nebūs īsti vietā. Vienkāršībā ir spēks, sarežģītībā slēpjas ekstravagance un viltus.

Vislabāk, protams, būtu apsveikumu darināt pašam. Mēs taču zinām, ka glezna, zīmējums, jebkurš darinājums parāda pašu autoru. Un, protams, ar savu roku rakstīti vārdi – kas var būt personiskāks par šo!

 

Panākumu burti veiksminiekiem
© Kārlis Šulcs 2006-2014. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 15.12.2008. Atsauksmes sūtīt autoram.