Rokraksta analīze

 Sākums | Par analīzi | Panākumi | Apmācība | Resursi | Kontakti | Atsauksmes

Kas es esmu? Turpinājums

Reiz es uzdevu jautājumu: "Kas pievelk cilvēkus pie astrologiem, grafologiem un līdzīgiem?"

Vienā teikumā atbilde skan šādi: Ja cilvēks uzzinātu visu, visu, pilnīgi visu par sevi, viņš būtu gar zemi un vairs neceltos – vai nu sajuktu prātā, vai nomirtu ar sirdstrieku.

Cilvēks nepiedzimst kā balta lapa, viņam jau no paša sākuma ir līdzi mugursoma ar savu iepriekšējās dzīvēs sastrādāto darbu rezultātiem. Lai kā negribētos to atzīt, ieskatīties šai mugursomā nav patīkami. Starp spīdīgām medaļām tur ir šis tas tāds, par ko nevienam nestāsta. Tas mūsdienām ideālā gadījumā.

Cienījamais lasītāj, iedomājieties, ka Burtnieka ezers ir sadomājis lidot un tieši šobrīd atrodas virs Jums, virs Jūsu ēkas kā milzīgs, melns mākonis. Un tad pēkšņi tas nogāžas zemē. Rezultātā ne tikai līdzena vieta nepaliktu, būtu bedre jeb precīzāk – jauns ezers.

Tāda pati aina būtu vērojama tad, ja pār cilvēku izbirtu viņa mugursomas saturs.

Par laimi, mēs esam dzīvi, un tas tikai tādēļ, ka mēs par sevi praktiski neko nezinām. Par mums rūpējas. Mums dod tikai tik daudz informācijas, cik mēs spējam apēst, norīt un sagremot. Nevienam nav vajadzīgi līķi, labums no cilvēka ir tad, ja viņš ņem un izlabo visu pēc kārtas, mierīgi un pamazām. Tādēļ mums nāk dzīves situācijas kā rūgti pilieni. Kam nepatīk, tas vienu pilienu visu mūžu spļauj ārā un beigās secina, ka dzīvi nodzīvojis velti. Cits saņemas, pieņem, norij un rūgtuma mudināts cenšas ko mainīt. Tā pilienu pa pilienam, situāciju pēc situācijas, un re – redzam, ka dzīvē ir kaut kas vērtīgs izdarīts.

Jā, lasītāj, Jūs pareizi sapratāt – dzīve nav domāta baudai. Dzīve ir skola. Kas to saprot, tas necenšas ekspluatēt apkārtni un cilvēkus savu iegribu apmierināšanai un kļūst laimīgs.

Jā, lasītāj, es zinu, ir grūti noticēt, ka visu laiku notiek apmācības process ar burkāna un pātagas metodi. "Tā ir kļūda, man noteikti pienākas kas labāks par manu pašreizējo stāvokli!" – tā domā lielākā daļa. Tādēļ viņi bieži maina darbu, meklē laimi un pa ceļam iegriežas pie speciālistiem vaicājot: "Kas es patiesībā esmu? Pats labākais, tikai nesaprasts, vai ne?" Speciālists apskatās uz mugursomu, pie sevis nopūšas un ar neizteiksmīgu seju stāsta par tiem mazajiem spīgulīšiem, ko izdevās atrast…

Dzīve ir absolūti taisnīga. Mēs dzīvojam pārāk īsu brīdi, lai to pamanītu. Un tomēr ar gadiem mēs sākam nojaust, kas ir mugursomā. Nojausmas palīdz atbrīvoties no ilūzijām. Tas ir milzīgs solis uz priekšu. Tieši ilūziju izkliedēšana ir speciālista īstais uzdevums, tieši ar to, nevis viltus ego stiprināšanu, var patiesi palīdzēt. Un palīdzēt – tas ir ikviena cilvēka godpilns uzdevums.

 

Panākumu burti veiksminiekiem
© Kārlis Šulcs 2006-2014. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 04.11.2009. Atsauksmes sūtīt autoram.