Rokraksta analīze

 Sākums | Par analīzi | Panākumi | Apmācība | Resursi | Kontakti | Atsauksmes

Augsta pašcieņa
ieguvumi un trūkumi

Šis stāsts ir par augstas pašcieņas labumiem un trūkumiem.

Cilvēka kopējais sevis novērtējums rokrakstā parādās mazā t burta šķērssvītras novietojumā. Zīmējumā pa kreisi redzams tipisks zemas pašcieņas paraugs.

Neapmierinātība, motivācijas trūkums, pieticīgi mērķi, neticība komplimentiem, bailes zaudēt esošo – tāds īsumā ir šīs iezīmes raksturojums.

Velkot mazā t burta šķērssvītru pašā kātiņa galā, iegūstam mazliet citu raksturojumu: pašpaļāvība, godkāre, spēja plānot uz priekšu, lieli mērķi, lielas personiskās cerības un labs kopējais paštēls. Tā ir atslēga uz personīgajiem panākumiem un laimi.

Vairāku gadu laikā pētot rokrakstus un vērojot cilvēkus es arvien vairāk pārliecinos ar roku rakstīto līniju patiesumam. Varbūt skan pārsteidzoši, taču tāda sīka strīpiņa rada milzīgu atšķirību cilvēkos. Milzīgu! Ne tik daudz ārēju, cik iekšēju. Augsta pašcieņa ir kaut kas daudz vairāk par rakstura izmaiņu. To ir grūti izstāstīt, vēl jo vairāk tādēļ, ka lielākā daļa sabiedrības zīmē t burtiņu tā, kā parādīts pirmajā zīmējumā. Tas ir milzīgs šķērslis ticībai kaut kam lielākam.

Kad biju jaunāks, es biju tāds kā citi. Nu, vismaz sevis vērtējums man bija zems. Kad atklāju grafoloģiju, uzreiz izmēģināju pašu vienkāršāko grafoterapijas paņēmienu – apzināti piedomāt un zīmēt t burtiņu savādāk. Varu nomierināt lasītāju – nē, nebija tā, ka laime uzkrita uz galvas un izauga liels puns. Nē, veiksme nāca pamazām, nemanot.

Man patīk lasīt grāmatas. Nejauši manā ceļā patrāpījās grāmata par kāda veiksmīga cilvēka dzīves gājumu. Tas bija interesanti. Gluži kā pirmais akmentiņš kalnos, kas rada lavīnu, šī grāmata lika uzrasties informācijai par sevis attīstību. Jo tālāk, jo vairāk. Tas nāca tik dabiski! Es esmu pārliecināts, ka ikvienam laime atnāk pa to taciņu, kas katram ir visierastākā.

Kvantitāte rada kvalitāti. Daudzas izlasītās grāmatas rosina domāt pašam. Kad sāku uzdot sev pareizos jautājumus, sāk nākt atbildes un risinājumi. Kaut kā pavisam nejauši ienākumi ir palielinājušies. Nē, ne tādēļ, ka es būtu īpaši centies raust naudu! Tas notiek savādāk. Vienkārši, dabiski, pats no sevis, praktiski bez piepūles.

Augsta pašcieņa ļauj noticēt veiksmei. Ne velti rokrakstu eksperts Barts Bagets, no kura esmu mācījies, ierindo zemu pašcieņu pie ellišķīgajām iezīmēm. Ja ieraugāt tādu cilvēka rokrakstā, bēdziet tūlīt! Jā, nopietni. Cilvēks, kas pieradis pie veiksmes, kas pieradis lūkoties tālu un izvēlēties labāko, vairs nespēs būt kopā ar sevi nenovērtējošu personu. Tas ir kas vairāk par cieņas pilnu izturēšanos vienam pret otru. To var iemācīties, to var notēlot. Ir kaut kas vairāk, un tas parādās ilgākā laika periodā.

Šis ir stāsts par augstas pašcieņas labumiem un trūkumiem. Ieguvums ir laimes garša, trūkums – pagaidām ir tik maz cilvēku, ar kuriem tajā dalīties… Novēlu katram mīlēt sevi, taču brīdinu – sekas ir neparedzamas!

 

Panākumu burti veiksminiekiem
© Kārlis Šulcs 2006-2014. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 01.08.2008. Atsauksmes sūtīt autoram.