Rokraksta analīze

 Sākums | Par analīzi | Panākumi | Apmācība | Resursi | Kontakti | Atsauksmes

Sevis izzināšana. Skats no augšas

Kas ir grafoloģija? Ko iesākt ar iegūto rokraksta analīzi?

Diemžēl mūsdienu steigā ir pieņemts ļoti sekli pieiet psiholoģijas studijām. Rindiņas zemāk ir tapušas ar vēlmi pietuvoties saknēm un cēloņiem.

Sāksim ar to, ka cilvēka dzīve nav pirmā. Ir bijusi iepriekšējā dzīve, pirms tam vēl viena. Kopā nodzīvoto dzīvju skaits mērāms sākot ar septiņciparu skaitli.

Kam vajag šo milzīgo pasākumu? Tā ir dvēsele, kas sadomājusi būt ļoti patstāvīga. Tāda iespēja viņai tiek dota un nu tā uz savas ādas izjūt visu savu tā saucamo patstāvību pēc pilnas programmas. Dvēsele ir pieradusi dzīvot pavisam savādāk un mēs to neapzināti sajūtam.

Dvēselei līdzi ir mugursoma ar visu dzīvju laikā uzkrātajām vēlmēm, iespaidiem un rīcības modeļiem. Patiesībā tā nav mugursoma, tas ir milzīgs poligons ar augstām vēlmju ķīpām. Katrā ķīpā ir vienādas vai ļoti līdzīgas vēlmes ar atbilstošiem, iepriekš izplānotiem un realizētiem rīcības veidiem, kā tās piepildīt.

Cilvēks visur un vienmēr nes sev līdzi šo milzīgo poligonu. Ieradumi – tā nav brīvā griba, tie nāk no šīs noliktavas. Lai kā negribētos to atzīt, cilvēks ir vājš un lielajā vairumā gadījumu darbojas saskaņā ar sen, sen izstrādātajiem rīcības modeļiem.

Fiziskais ķermenis ir darināts no poligonā atrodamā materiāla – ar jau sakārtotām neironu ķēdēm smadzenēs, ar sejas vaibstiem, ar rokas līnijām, ar visu, pēc kā dažādi speciālisti atklāj un parāda cilvēkam viņa īsto dabu. Grafologs nosaka cilvēka raksturu pēc tā, kādas līnijas tas vairumā gadījumu velk uz papīra.

Poligons ir ļoti, ļoti plašs, ķīpas ir vairāk kā milzīgas. Cik papīra vajag, lai aprakstītu kaut vienu? Tas, ko redz grafologs, ir skats no augšas, aptverot visu poligonu kopumā. Acīs krīt lielākie ķīpu masīvi un to izkārtojums. Tos mēģina īsos vārdos aprakstīt. Tā kā nianses ir bezgalīgi daudz, apraksts ir vispārīgs, vēl jo vairāk, ka visas detaļas nav pat iespējams iedomāties – pasaule ir tik dažāda!

Skats no augšas ir iegūts. Ko tālāk? Lai arī vārdu spēle, rokraksta analīze ir tāda pati analīze kā kardiogramma, asinsaina un urīna sastāvs. Kāda jēga parastam cilvēkam zināt visus šos faktus? Ja godīgi, tad nekāda, ja nezina, ko ar tiem iesākt. Tikai pieredzējis ārsts no šiem faktiem var rast risinājumu kādam jautājumam. Tātad ar analīzēm jāiet pie ārsta un jādara tas, ko viņš teiks. Iegūt analīzi savai zināšanai nav vērts. Katrs pats sev psihologs – tā diemžēl ir ilūzija. Tāpat kā grafoterapija – tā dod vāju atblāzmu uz citu dzīves redzējumu. Protams, mazliet palīdz, taču tā ir tikai nezāļu galotņu apraušana. Lai tiktu līdz saknēm, vajag pavisam ko citu.

Šis ir stāsts par to, kas ir cilvēks un kas ir grafoloģija un ko ar to iesākt. Raksts tapis plašai auditorijai, tādēļ daudz kas nav pateikts. Secinājums – rokraksta analīze pati par sevi ir bezvērtīga, tik vien kā grafologa spēju pārbaude. Ja ar sevi grib strādāt, tas jādara pieredzējuša skolotāja vadībā. Ilgi un rūpīgi.

 

Panākumu burti veiksminiekiem
© Kārlis Šulcs 2006-2014. Visas tiesības aizsargātas.
Jaunākie labojumi 22.10.2009. Atsauksmes sūtīt autoram.